


W przypadku wysyłki za granicę Polski, prosimy nie korzystać z systemu sprzedaży na stronie internetowej, lecz skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zamówione książki zostaną wysłane po uprzednim uzgodnieniu: zamawianych tytułów i liczby egzemplarzy, kosztów wysyłki do danego kraju oraz po opłaceniu zamówienia w formie przedpłaty. Preferujemy płatności za pośrednictwem systemu PayPal.

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Otrzymasz 100 punktów w naszym programie lojalnościowym (jeśli jesteś zarejestrowanym klientem). Nie wysyłamy więcej wiadomości niż jedna na dwa tygodnie.


Wskazówka Patrula dla starego koczownika
Porada dla Garłanga ze wschodnich wąwozów Gjalmo Rong
Przeniesienie buddyzmu na Zachód
Karmamudra: joga rozkoszy - zbiórka funduszy na wydanie książki
Słodka melodia aspiracji Prawdy
Cztery klasy tantr i cztery typy praktykujących
Fenomen myśli
Wadżra-Maciora - fragment książki "Gorący oddech dakini"
Czternaście rdzennych samaja wadżrajany
Bez prób zmieniania czegokolwiek
Wszystko jest samowyzwolone
Słodka Melodia Najwyższej Radości – Pochwała Bogini Saraswati
Natura Buddy
Modlitwa do Jeszie Tsodzial
Pieśń Mahamudry
Dalajlama: Kobiety u władzy mogą zapoczątkować rewolucję współczucia
Igranie z ogniem
Hołd dla Jeszie Tsodzial
Podróż przez mandalę oświeconej kobiecości
Gdzie się podziały wszystkie mistrzynie?
O tym jak Indie marnują swój najlepszy towar eksportowy: Buddę
Pułapki "pop buddyzmu"
Przejawy istnienia
Prosta religia
Życzenia bodhisattwy
Niesforna małpa
Utarczki słowne to też przemoc
Kalijuga - Era Ciemności
Prawa zwierząt
Wspólne oświadczenie J.Ś. Trinleja Thaje Dordże i J.Ś. Ogjena Trinleja Dordże
Odkładanie wszystkiego
Neuronauka i medytacja
Czy buddyzm jest modą?
Przyjmowanie schronienia tu i teraz
Trzy etapy urzeczywistniania natury buddy
Wschód to Zachód - sylwetka Trinleja Tulku Rinpocze
Pięć Stanów Buddy
Świeży umysł
W obronie szczęścia (fragment książki)

FUNDACJA ROGATY BUDDA
Nr rachunku bankowego:
Idea Bank
30 1950 0001 2006 5232 7070 0002
Bank Pekao SA
02 1240 5178 1111 0010 8248 6326
Darowizny PayPal
KRS: 0000551995
NIP: 754 309 21 68
REGON: 361179150
Adres korespondencyjny:
Fundacja Rogaty Budda
ul. Sosnkowskiego 40-42
PO BOX 2265
45-265 OPOLE 15

Celem Fundacji ROGATY BUDDA jest zaprezentowanie polskiemu czytelnikowi wartościowych lektur związanych z buddyzmem. Mamy nadzieję, że nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu buddyjskiego portalu "CyberSangha" przyczyni się do doboru tytułów atrakcyjnych z czytelniczego punktu widzenia i wydawane przez nas książki będą dla Was nie tylko źródłem rzetelnej wiedzy o buddyzmie, lecz także inspiracji w codziennym życiu oraz indywidualnej praktyce medytacyjnej.
Teksty, które znajdziecie w publikowanych przez nas książkach to przedsmak tego, czym naprawdę jest buddyzm: sposobem na rozpoznanie w sobie samym, a także w całej otaczającej rzeczywistości, doskonałej natury umysłu - stanu buddy. Nie ograniczamy się do prezentowania jednej buddyjskiej tradycji, lecz staramy się przedstawiać różne szkoły i nurty obecne we współczesnym buddyzmie.
Mamy nadzieję, że lektura proponowanych przez nas książek sprawi, iż nie będziecie postrzegać nauk Buddy jedynie w kategoriach egzotycznej ciekawostki. Biorąc pod uwagę ich różnorodność, wynikającą z rozmaitych ludzkich potrzeb i aspiracji, sądzimy, że każdy może odnaleźć w nich coś praktycznego i pożytecznego dla siebie. Coś, co sprawi, że Wasze życie stanie się jeszcze lepsze na poziomie codziennego funkcjonowania, a oprócz tego nabierze większego znaczenia w jego głębszej, duchowej sferze.
Dzięki Waszym zamówieniom możemy przyspieszać wydawanie kolejnych tytułów. Serdecznie zapraszamy!
Fundacja Rogaty Budda
ul. Sosnkowskiego 40-42
PO BOX 2265
45-265 Opole 15
Nr rachunku bankowego:
Bank: Idea Bank
Nr rachunku: 30 1950 0001 2006 5232 7070 0002
Bank: Pekao SA
Nr rachunku: 02 1240 5178 1111 0010 8248 6326
KRS: 0000551995
NIP: 754 309 21 68
REGON: 361 179 150
Kontakt:
e-mail: info[.at.]rogaty-budda.pl
Buddyzm
Nauki Buddy przeniknęły do naszego kręgu kulturowego i zadomowiły się już na tyle mocno, że zaczynają odgrywać coraz większą rolę w życiu współczesnego człowieka. Czym więc jest buddyzm, na czym polega jego uniwersalna wartość? Buddyzm jest pozbawionym dogmatów, spójnym, wolnym od pojęcia osobowego Boga-Stwórcy systemem nastawionym na duchowy rozwój człowieka. Głównym celem praktykowania buddyjskich metod jest oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji, rozpuszczenie egoizmu oraz rozwinięcie wszechobejmującego współczucia, intuicyjnej mądrości i absolutnej wolności, co prowadzi do doświadczenia nieuwarunkowanej radości i szczęścia.
Kim jest Rogaty Budda?
Nie tylko względy humorystyczne (o czym będzie na końcu) przemawiają za taką właśnie nazwą naszego wydawnictwa. Budda Mądrości (sanskr. मञ्जुश्री - Mandziuśri) posiada aspekt w formie Pogromcy Śmierci (sanskr. यमान्तक - Jamantaka), którego przedstawia się w groźnej pozie z głową byka, a jednym z jego atrybutów są właśnie rogi symbolizujące tutaj urzeczywistnienie nierozdzielności prawdy względnej i ostatecznej (Doktryna Dwóch Prawd). Pogromca Śmierci reprezentuje zwycięstwo nad przemijalnością, czyli urzeczywistnienie niezniszczalnej natury umysłu oraz moc rozpoznania iluzorycznej natury nietrwałych zjawisk.
Uważa się, że emanacjami Buddy Mądrości było trzech wielkich mistrzów buddyzmu tybetańskiego związanych z rime, ruchem bezstronnej odnowy nauk i przekazów, jaka miała miejsce w XIX wieku we Wschodnim Tybecie: Khjentse Rinpocze (szkoła sakja), Kongtrul Rinpocze (szkoła kagju) i Mipham Rinpocze (szkoła njingma). Działalność naszego wydawnictwa rozpoczęliśmy 8 czerwca 2013 r., w dniu parinirwany Miphama Rinpocze.
Nazwa i logotyp wydawnictwa nawiązują także do archetypu Rogatego Boga obecnego w dawnych kulturach indoeuropejskich, np. indyjski bóg Paszupati, grecko-rzymski Faun, czy celtycki Cernunnos, którzy byli przedstawiani jako męskie postaci z rogami, czasami siedzące w pozycji medytacyjnej. Archetyp ten symbolizuje element męski, energię solarną, mądrość, ale jednocześnie bezpośredni związek ze światem natury, witalność i radość życia, a także ochronę i pośrednictwo pomiędzy wewnętrznym doświadczającym a zewnętrzną rzeczywistością. W wyniku bezwzględnej rywalizacji w "walce o dusze", archetyp Rogatego Boga został w średniowiecznej Europie zdemonizowany i niesłusznie utożsamiony z judeochrześcijańskim diabłem. Nawiązując do niego pragniemy wyrazić nasz szacunek dla tych dawnych europejskich duchowych tradycji, które cechowała ekologiczna harmonia człowieka ze światem przyrody.
Być może to właśnie "rogatego buddę", czyli Jamantakę miał na myśli redaktor Wojciech Cejrowski twierdząc, jakoby "Dalajlama codziennie modli się do Lucyfera"? W tym miejscu piekielnie gorąco pozdrawiamy pana Cejrowskiego i serdecznie dziękujemy mu za mimowolne medialne wsparcie naszego wydawnictwa :-)
Dokumenty
Statut Fundacji Rogaty Budda
Sprawozdanie merytoryczne z działalności fundacji 2015
Sprawozdanie merytoryczne z działalności fundacji 2016
Sprawozdanie merytoryczne z działalności fundacji 2017